sohbetdenizi.org Script ile Sohbet'e Bağlan
Elveda Samsung!
Elveda Samsung!

Samsung, Ativ One 5 Style masa üstü bilgisayarını tanıtalı daha henüz bir hafta geçmişken hiç beklenmedik bir karar aldı: Firma bundan böyle masa üstü bilgisayar kategorisinde ürün vermeyeceğini açıkladı. Firmanın bu kararı almasında, bilgisayar pazarındaki değişimin ve PC satışlarındaki düşüşün etkili olduğu belirtiliyor.

Firmadan gelen açıklamada bundan böyle yüksek gelir getiren akıllı telefon, tablet ve diz üstü bilgisayar pazarına daha fazla ağırlık vermek istedikleri belirtiliyor. The Korea Times gazetesine açıklamalarda bulunan bir Samsung yetkilisiyse, firma kaynaklarını gelir getiren alanlara kaydırmak için doğru zamanı seçtiklerini belirtti: “Tabletler, all-in-one bilgisayarlar ve karma PC’ler firmamızın şu an eğildiği kategoriler. Samsung, kar getiren kategorilere yönelerek PC bölümünü yeniden yapılandırmaya devam edecek.”

Firmanın yeni bir masa üstü PC’nin tanıtımını yapmasının üzerinden henüz bir hafta geçmişken böyle bir karar almasının şaşkınlık yarattığını söyleyebiliriz. Kimi sektör analistlerinin firmanın”Galaxy S4 PC” gibi bir bilgisayar üretebileceğini iddia ettiği bir sırada gelen karar bu yöndeki tüm umutları boşa çıkarmış durumda.

Beğen Paylaş!
BİLGİLER
tarafından 25 Haziran 2013 - 17:58 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.397 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
sohbetdenizi.org - Reklam Alanı
reklam-alani-banneri11
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

*

 

SON YAZILAR